Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...


Pratik Bilgiler 4


pratik-bilgiler
Tariflerimizle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.Ayrıca sitemizden memnun kaldıysanız Facebook sayfamızı lütfen beğenin.!  
Mutfağınızda hayatınızı kolaylaştıracak ve masraflarınızı da bir o kadar da azaltacak pratik bilgiler-4-Yemeğin yanında içeceklerinize ekleyeceğiniz buzların hemen erimemesi için buz kalıplarının içini alüminyum folyo ile kaplayarak dondurun. Buzlar daha uzun ömürlü olacaktır :)
-Izgarada veya tavada büyük parça et kızartacaksınız etinizi soğuk akan suyun altına tutun biraz bekledikten sonra çekin ve öyle kızartın. Böylece et kızarırken suyunu çekmez ve daha leziz olur.
-Malumunuz ince çay bardakları ısı değişimine pek dayanamayıp hemen çatlar. Bunu önlemek için bardakları içinde soğuk tuzlu su olan tencereye oturtun. Bu şekilde ocakta kaynatın ve bardakları tekrar soğumaya bırakın, bundan sonra bardaklar ısı değişikliğine daha dayanıklı hale gelecektir.
-Rendeniz köreldiyse atıp yerine yenisini almanıza gerek yok, zımpara kağıdını rendeye sürün ve rendenizin eskisi gibi keskin olduğunu göreceksiniz.
-Kahveyi taze saklamak için; kahveyi cam bir kavanoza koyun. Bu hem tazeliğini koruyacak hem de kokusunu ilk gün ki gibi saklayacaktır.
-Sütün daha uzun ömürlü olması için içine biraz karbonat atın, hem ömrünü uzatır hem de tükettiğiniz zaman hazmı kolaylaştırır.
-Ekmek içi ile hazırladığınız veya önceden hazırlanmış sandviçleri saklamak için üst üste koyup biraz nemli peçeteye veya havlu peçeteye sarın.
-Kilerde yaşadığımız en büyük problemlerden biri baklagillerin ve pirinçlerin saklandığı kavanozlarda böceklerin olmasıdır. Bunlarla karşılaşmamak istiyorsak ki hiçbirimiz görmek istemeyiz, kavanozların içerisine birer diş sarımsak bırakın.Böceklerin kökünü kurutur :)
-Sucukları buzdolabında veya asarak sakladığımız zaman üzerlerinde beyaz bir küf tabakası oluşmaktadır.
Bunu engellemek için ara ara limonla iyice silin. Küf oluşumu engellenmiş olur ve sucuklar tazeliğini korur.
-Kaşar peynirinin kurumasını önlemek için içinde saklayacağınız cam kavanozun ağzını kapatın. Kurumasını önleyecektir.
-Yine hepimizin mutfaklarımızda yaşadığımız bir sıkıntının daha çözümünü saray lezzeti olarak vermek istiyoruz. Biliyorsunuz patatesler belli bir süre bekledikten sonra filizlenir, bunu önlemek için patatesleri koyduğunuz torbanın içine birkaç yeşil elma koyun ve patateslerin filizlenmediğini göreceksiniz.
-Domatesleri saklarken mümkünse serin,rutubetsiz ve karanlık bir yerde saklayın eğer fazla miktarda domatesiniz varsa tabi, bu ömrünü dahada uzatacaktır.
-Şişedeki salçanın bozulmaması için şişe mantarını zeytin yağına bandırın ve mantarı şişeye tıkayın böylece bozulması engellenecektir.

Not: Site içerisindeki tariflerimizin malzemeler kısmında ele aldığımız sıvı yağ  maddesinde anlaşılan bitkisel yağlar konusunun da sağlığınız için üzerinden geçmek istiyoruz bu konu içinde, yemeklerde ve salatalarda kullandığınız bitkisel yağların bilinen markalar olmasına , kısacası kaliteli olmasına dikkat ediniz. 


Kalori çizelgesine buradan ulaşabilirsiniz.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.