Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...


Fit Görünüme Kavuşmayı Hızlandıran 5 BesinMerhaba hanımlar,
Hepimiz fit görünüme kavuşmak için diyet uzmanlarına gidiyoruz,yürüyoruz ve spor yapıyoruz.
Ancak çoğumuza ne yaparsak yapalım yaramıyor bu kadar uğraş.Peki zayıflamanın bir çaresi yok mu?
Elbette var,sağlık uzmanlarının araştırdığı ve ülkemizde bolca bulunabilen ve kolayca ulaşılabilen aşağıda verdiğim 5 besinin tüm yukarıda saydığım uğraşların yanında  zayıflamayı hızlandırdığı tüm diyetisyenler tarafından kabul edilmiş.İşte bu formülün beş zincir besini....


kirmizi-biber


1- Kırmızı Biber
Zayıflamayı hızlandıran beş besinimizin başında çoğu yemeklerde,salatalarda,közlemelerde kullandığımız ve yemeklere lezzet katan kırmızı biber geliyor.Ki bazı ilaç firmaları kırmızı biberin hapını üretip zayıflama hapı diye piyasaya sürdüler.Pul biber içinde barındırdığı "Capsaicin" isimli bileşen sayesinde kilo vermenize yardımcı oluyor. Bunun yanında açlık hissini geciktirmede de etkili olduğundan ve verdiğiniz kiloların geri alınmasını engellediği,diyet ile ilgili bilim dünyasında geniş yer aldı.


zayif

2- Yeşil Çay
İkinci besin kaynağımız meşhur yeşil çay. Yeşil çayın insan metabolizmasını harekete geçirdiği, antioksidan özelliği açısından oldukça zengin olduğu,yeşil çayın her Allah'ın gününde içilmesi gerektiğini kuzey kutbundaki eskimolar bile duydu aslında. Çağımızda yapılan bilimsel araştırmalar gösterdi ki yeşil çay yağları yakıyor. Günde 1 bardak yeşil çay içilmeli,her şeyde olduğu fazlası zarar.

fit-gorunum

3- Greyfurt
Üçüncü besinimiz greyfurt,yanlış duymadınız içinde şerbet barındıran bu meyve.Bilimsel araştırmalarda son zamanlarda keşfedilen greyfurtun yağ yakması ile ilgili makaleler bilim dünyasında konuşulmaya ve tartışılmaya başlamıştı zaten aylar önce.İşte şimdi greyfurtun da yağları erittiği kanıtlandı.Canınız tatlı çektiğinde organik,doğal greyfurtu tatlı yerine yememizi bilim adamları artık ısrarla tavsiye eder oldular.
fit-gorunum

4-Elma
Dördüncü besinimiz ise Elma.Taa Mısırın antik çağlarda yaşayan kadınları,elmayı diyetlerde ve elma sirkesini de diyet ve güzellikte kullanmışlardı,asırlar öncesinde.Binlerce yıldır, tüketilen elmanın diyetteki yağ yakıcı özelliği,güzelliğinize güzellik katmadaki hüneri biliniyor aslında.Elmanın içerisinde bulunan lif kaynağının vücudu tok tutmasına faydalı olduğu biliniyor.Aynı zamanda az kaloriye sahiptir.Yine elmanın içindeki "Ursolik asit"'in kilo verdirmede ki etkisi de bilimsel araştırmalarda yıllar önce kanıtlanmıştı.Yalnız greyfurtta olduğu gibi elmanın da organik ve doğal olması tercihiniz olsun.

fit-gorunum

5- Yeşil Mercimek
Geldik son zincir besine.Bu besin elbetteki ülkemizde çokça üretilen yeşil mercimek.İç Anadolu da yetiştirilen yeşil mercimek harika bir lif kaynağına sahip.Yeşil mercimeği çorbası,pilavı,salatası ile rahat rahat tüketebilirsiniz.Haftada bir gün de olsa tüketmekte fayda olduğu söyleniyor bilim insanları tarafından.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

4 yorum Fit Görünüme Kavuşmayı Hızlandıran 5 Besin

 1. Elma ve kırmızı biberi bilmiyordum da diğerlerini öğrenmem çok iyi oldu

  YanıtlaSil
 2. greyfurt dışındakiler tam benlik. pek aram yok onunla :)

  YanıtlaSil
 3. Seyhan yılmaz14 Ocak 2015 21:16

  Ay biber yiyemem ben yalnız.Hiç sevmem. Ama greyfurt yiyeceğim sağaolun

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten işime yaradı. Bu besinler daha fazla tüketmeye çalışacağım.

  YanıtlaSil

Yorumunuz için teşekkür ederiz.