X
Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Etli Yemekler


loading...

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...
Almanya Aile Birleşim Nedir
Almanya’da ailesinden uzak yaşayan kişileri birleştirmek amacıyla kurulan Almanya aile birleşimi programı ile eşi veya annesi babası yurt dışında bulunan kişiler ailesi ile kavuşmaktadır. Ailesi ile kavuşmanın mutluluğunu yaşayan bu kişiler ister uzun süreli kalabilir isterlerse kısa süreli tatil amaçlı Almanya’da kalmaktadırlar. Almanya’ya yerleşmek ve sürekli olarak eşinin, babasının ve annesinin yanında yaşamak isteyen kişilerden az da olsa Almanca bilme şart aranmaktadır. Almanya’da ailesi ile mutlu yaşamak isteyen kişinin yapması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bunlardan biri ilk olarak Almanya aile birleşim randevu sistemi ile kişilere istenilen tarihte randevu verilmektedir. Verilen randevu tarihinde kişiden istenilen Almanya için gerekli olan evrakların tam olarak teslim edilmesidir.

Neden Almanya Aile Birleşim

Ülkemizden diğer ülkelere göç eden kişilere bakıldığı zaman bu kişiler daha çok Almanya’yı tercih etmektedirler. Almanya ülkesine yerleşen kişiler belli bir zamandan sonra yanlarına ailelerini de almak isterler. Bunun için gerekli olan bazı evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu evraklara bakıldığı zaman Almanya aile birleşimi için gerekli evraklar adı altında toplanan bu evraklara bakıldığı zaman bunlara 6 ay kulanım süresi kalmış pasaport, iki adet fotoğraf, nüfus müdürlüğünden onaylanmış kimlik, kişinin Türkiye’de bulunan ev ve arsaların tapu fotokopisi gibi evraklara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu evrakların yanında kişi memur ise maaş bordrosu, doktor ise tabipler odasından alınan evrak, avukat ise barolar odasından alınan belgeler gereklidir. Almanya’ya gitmek için başvuran kişiler de bu evraklardan birinin olmaması durumunda Almanya’ya gitme isteği reddetmektedir.

Almanya Vizesi

İnsanlar farklı nedenlerden dolayı Almanya’ya gitmektedirler. Almanya’ya gidecek olan kişiler için gerekli olan evraklardan biri de sigorta poliçesidir. Seyahat sigortası olmadan kişinin yurt dışına çıkmasına izin verilmemektedir. Seyahat sigortası ve diğer evraklar ile idata numarasından randevu alınmaktadır. Randevu soncunu yine bu numara ile öğrenmek mümkündür. Verilen evrakların birinin eksik olmaması durumunda veya sorunlu olmaması durumunda kişinin Almanya’ya gitme isteği kabul edilmektedir. Gitme isteği reddedilen kişi evrakları toplayıp aradan geçen zaman içinde tekrar başvurabilmektedir. Kişinin Almanya vizesini almak ve ailesi ile kavuşması için yukarıda anlatılanların yerin getirilmesi gerekmektedir

loading...
loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.