Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...


Baklagillerin Güvelenmemesi İçin Ne Yapabiliriz?

Sevgili hanımlar , çoğumuz bu duruma şahit olmuşuzdur ve baklagillerimizin güvelenmemesi için neler yapabileceğimizi kara kara düşünmüşüzdür. Sizlere bu durumu kökten çözecek çok pratik 2 adet çözüm sunacağım. Ve bunları uyguladığınız zaman ne kadar da etkili olduğunu bizzat göreceksiniz.


baklagiller
Çözümler

1. Baklagillerinizi sakladığınız kavanozun veya kabın üstüne bir adet soyulmuş sarımsak yerleştirin ve kapağını kapatın. Sarımsak kokusu güvelerin , baklagillerinize asla musallat olamayacakları en kesin çözümdür.Yemeklerinizi pişirdiğinizde bu koku uçup gidecektir. sarimsak


2. Yine baklagillerinizi sakladığınız kavanozun veya kabın en üstüne bir adet kurutulmuş defne yaprağı yerleştirip kapağını kapatın. Defne yaprağı kokusu da güvelerin en sevmediği kokulardan biridir.Bu da kesin çözümlerden biridir.defne-yapragiBaklagillerin güvelenmemesi için sizlerinde bildiği başka yöntemler varsa yorum kısmından iletmeniz halinde listeye ekler ve ziyaretçilere daha kapsamlı bir bilgi vermiş oluruz.Umarım faydalı olmuştur.  


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.