Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...
Kaynamış Yumurta Suyunun Faydaları 

Duyunca inanamayacaksınız 


Evlerimizde neredeyse her sabah yumurta haşlarız. Suyunu döker yumurta ile ilgileniriz.Döktüğünüz kaynamış suyun faydalarını duyunca eminim sizlerde çok şaşıracaksınız. Kolay kolay kimsenin aklının ucuna bile gelmeyecek mucizevi faydaları okuyunca hayretler içinde kalacaksınız! . Ben ilk okuduğumda çok şaşırdım ve sizlerle paylaşmak istedim. Yumurta kaynatılan suyun faydalarını sizler için hazırlamak ve sizleri bilgilendirmek istedim. Sizler de bu yazıyı paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Peki Yumurta Kaynatılan Suyun Faydaları Nelerdir ? Millet olarak yumurtayı çok sever,önemser ve kahvaltılardan eksik etmemeye özen gösteririz. Haşlanmış yumurtanın barındırdığı protein,vitamin ve mineralleri açısından sağlığımız için oldukça faydalı olduğunu zaten biliyoruz, o nedenle üzerinde durmaya gerek yok bu konunun.Ancak yumurta kaynattığımız suyun faydalarını da okuyunca şaşıracağınızı düşünüyorum. Yumurtayı kaynattığımız su yumurtanın kabuğundan kalsiyum ve mineralleri toplamaktadır ve bu değerlerde oldukça zengindir. Öyle ki evinizde ilgilendiğiniz saksı çiçeklerinizi bu yumurta suyuyla sulayarak solan çiçeklerinizi nasıl canlandırdığını  ve renklerinin nasıl göz alıcı hale geldiğini görünce faydasını birebir görme imkanı bulabilirsiniz.

 Daha Canlı Saçlar!

 Yumurta kaynattığınız suyu oda sıcaklığında soğuttuktan sonra saçlarınıza dökün ve masaj yaparak yedirin. Bol miktarda protein içeren yumurta , suda kaynatıldığında içinde barındırdığı protein çözülür ve saçlarınızın oldukça canlı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Özellikle de kuru saçlar için çok faydalı bir tedavi yöntemidir. Evet yumurta suyu ile daha parlak ve çok daha ışıltılı saçlara bu yöntemle kavuşabilirsiniz. 

Yumurta Kabuğu ve Sirke ile Kireçleri Temizleyin

Özellikle çaydanlık ve tencerelerinizdeki kireçleri yok etmek için de yumurta kabuklarını kullanabilirsiniz. Kireçli kabın içerisine soyduğunuz yumurta kabuklarını ve biraz da sirke ilave edip kaynatın. Kirecin kaybolduğunu göreceksiniz. Yumurta kabuğu ve sirke sayesinde kimyasal ürünler kullanmaya bir son verebilirsiniz.

kaynamis-yumurta-suyu-faydalariloading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.