Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Pirinç Suyunun Faydaları nelerdir?


pirinc-suyunun-faydalari


Daha önce kaynamış yumurta suyunun faydaları konulu yazımızda mucizevi ve bilinmeyen faydalarını yazmıştım. Şimdi de pirinç suyunun faydalarından bahsedeceğim.Konuya şöyle giriş yapayım : Pirinç bir çok yemekte kullandığımız bir sulak ortamda yetişen sebzenin tohumlarıdır. Her zaman pilav yaparken veya çorba yaparken kullandığımız pirinçleri yıkayıp suyunu da lavaboya dökeriz.İşte bu yazıyı okuduktan sonra bir daha lavaboya dökmeyeceğinizden eminim. Şimdiye kadar ziyan ettiğimiz pirinç suları için pişmanlık bile yaşayabilirsiniz.

Pirinç suyuna kahverengi toz şeker ilave edin ve meyve suyu tadında bir içecek elde edin!

Pirinci yıkayıp süzdükten sonra arta kalan suyuna kahverengi toz şeker ekleyip için. Enfes bir meyve suyu tadı elde etmiş olacaksınız. İçerisindeki vitaminleri ve mineralleri düşündüğümüzde meyve
sularından çok daha faydalı olduğunu da söyleyebiliriz.

İshal için Pirinç Suyu birebir


Pirinç bol miktarda nişasta barındırır. Pirinç suyu da aynı biçimde bir nişasta deposudur. Pirinç suyu, ishal rahatsızlığında bağırsak mukozasına barındırdığı nişasta sayesinde etki eder ve ishali keser.

Kusursuz bir Cilt için Pirinç Suyu

Pirinç suyunun uzmanlar tarafından keşfedilen bir başka yararı da cilt bakımı ve sorunları için kullanılıyor olması. Yaz tatilinde oluşan ve çekilmez ağrılara dönüşen güneş yanıklarının üstüne bir pamuk veya bez yardımıyla pirinç suyu sürdüğünüz zaman acınızı dindirecek ve iyileşme
süresini azami kısaltacaktır.Akne ve siyah noktaların yarattığı gözenekleri sıkılaştırır.Aynı zamanda hücrelerin büyümesini sağlar ve yaşlanma sürecini azaltır.

Canlı saçlar için Pirinç Suyu

Özellikle kuru saçlar için pirinç suyu masajla saç derisine yedirildiğinde inanılmaz bir şekilde saçları canlandırdığı ve güçlendirdiği uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Ağrı kesici etki için doğal Pirinç Suyu 

Ilık pirinç suyunu iltihaplı ağrıların olduğu bölgeye uyguladığınızda ağrı kesici görevi görür.

Pirinç Suyu, Anne sütü üretimini arttırıyor!

Pirinç suyu içildiğinde emziren annelerde süt üretiminin artmasına yardımcı oluyor.
Vücuda enerji veren pirinç suyu yorgunluk hissini de en aza indiriyor.
Diyet noktasındaki en büyük faydası da yağ yakımını hızlandırması.loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.