Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...
Elma Sirkesi Zayıflatır mı?


elma-sirkesinin-faydalari


Elma sirkesi, zayıflamayı hızlandırmanın yanında birçok hastalığa da çare oluyor. Cilt lekelerinin ve kolesterolün düşmesi için elma sirkesi birebir kaynak durumunda.

Elma, Meyveler arasında en sağlıklı olanlarından birisidir. Hatta atalarımızın da biz yeni kuşaklara söylediği gibi; günde bir elma, doktoru evden uzak tutar! İçeriğindeki vitaminler, potasyum, magnezyum ve kalsiyum gibi mineraller sayesinde, hastalıklara karşı çok daha dirençli olmamızı sağlar. Elmanın bu özelliklerini bütünüyle ve çok daha etkili yönünü içeren elma sirkesi ise güçlü bir detokstur. Elma sirkesi tok gün boyu tok tutması yönünden daha az kalori almamızı sağlar.Ayrıca kronikleşmiş yağları çözer.Ancak günde 2 yemek kaşığı sirke tüketildiğinde etkisi görülür.Ancak bazılarımızın midesinde yanma veya ülser şikayeti var.Bu nedenle bir bardak suya bir yemek kaşığı sirke ilave ederek öğleden önce için.Diğerini de akşam yemeğinden sonra için.Yanına da ufak da olsa egzersizler yaparsanız çok kısa sürede kronikleşmiş göbek ve basenlerinizden kurtulmanız işten bile değil.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Sağlığımız üzerinde yazamadığım kadar çok olumlu etkileri olan olan elma sirkesinin yumuşak ve lekesiz bir cilde de ciddi katkıları oluyor.Elma sirkesi ile sulandırılmış ılık su ile yüzünüzü yıkayın,durulayın.Minimum yarım saat kadar yüzünüzü yıkamayın ve elinizi sürmemeye özen gösterin.Anında etkisini göreceksiniz.

Elma Sirkesinin Saça Faydaları

Yine yukarıda belirttiğim gibi elma sirkesi ve ılık suyu karıştırın.Bu kür ile haftada iki defa saçlarınızı yıkayın.4. haftadan itibaren inanılmaz faydalarını görebilirsiniz.

Elma sirkesinin faydaları konusunu işledim umarım faydalı olmuştur:)


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.