Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Aslan burcu hakkında merak edilenler , aslan burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,aslan burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha aslan burcunun bilinmeyen bir çok özelliğini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

aslan-burcu


ASLAN BURCU

(23 Temmuz – 22 Ağustos)

Yönetici Gezegeni: Güneş
Element: Ateş
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 5
Uğurlu Gün: Pazar
Uğurlu Taşı: Elmas
Uğurlu Renk: Sarı, turuncu
Tarot kartı: Kader Çarkı
Hayvan: Aslan, kedi
Bitki: Ayçiçeği,gül,krizantem, orkide
Kıymetli Taş: Kedi gözü, pırlanta, sarı safir
Kıymetli Maden: Altın

Olumlu Yönleri:Aslan burcunun olumlu yönleri şunlar : Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık bir zihne sahip olmaları.

Olumsuz Yönleri: Aslan burcunun olumsuz yönleri ise şunlardır :Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik hissi ve bunu karşıya hissettirme.

Aslan Takım Yıldızı (Astronomi)
Aslan takım yıldızının kalbinde 29° Aslan’da bulunan Regel ya da Regulus vardır. Bu takım yıldız kümesinin birinci dekanında Hydra, ortada Crater, üçüncü dekanda ise Corvus yani Büyük Karga yer alır. Sabit yıldızlardan, Algarab da Aslan takım yıldızında yer alır.

Aslan Burcu Kadını Genel Özellikleri : Aslan burcu kadını mağrur, kendine güvenen , dürüst , cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Dürüstlük aslan burcu kadını için oldukça önemlidir. Karşı tarafın yalan söylediğini hissettiği anda o kişiden soğur , uzaklaşır ve kolay kolay tekrar güvenip samimiyet kurmaz. Aslan burcu kadını rol yapmayı ve olduğundan farklı görünmeyi sever. Bu ona oyun ve tiyatro gibi gelir. İnsanları dişiliğinden ziyade sempatik yaklaşımı ve hoş sohbetiyle kendisine çeker. Canlı,enerjik ve oldukça neşelidir.Farklı insanlarla tanışmaktan ve onlarla dostluk kurmaktan keyif alır. Fakat dostluk kurduğu insanları da özenle seçecektir. Herkesle yakınlaşmaz kendi seçtiği kişilerle dostluk kurmak ona öz güven verir. İyi niyetinin suistimal edilmesinden hiç ama hiç hoşlanmaz. Aslan burcu kadını hürriyetine düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Kendine fazlasıyla güvenir ve fazlasıyla gururludur. Çalışmaktan büyük zevk alır ve iş konusunda oldukça başarılıdır. Aslan burcu kadını cömert ve bir o kadar da savurgandır.Para biriktirmeyi çok istese de kolay kolay para biriktiremez, çünkü giyimine , makyajına  ve kuaförüne fazlasıyla para harcar. Her şeyin en iyisini ister. Aslan burcu kadını evine bağlı ve eşine çokça sadıktır. Ayrıca çocuklarına da fazlasıyla düşkün bir yapıya sahiptir. İçindeki emretme duygusu nedeniyle oldukça sert ve disiplinli bir yapı sergileyebilir,ancak tanıdıktan sonra kolayca ısınılabilir bir karakterdir.

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Aslan burcu erkeği ılımlı, zeki, sevecen, romantik ve kıvrak tavrıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde harika bir partnerdir. Gururlu aslan burcu erkeği iltifatlardan ve övgülerden hoşlanır. Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde kızgınlığı patlama şeklinde ortaya çıkabilir. Kin tutmaz ve kızgınlığı saman alevi gibidir. Hareketli ve neşeli tavırlarıyla dost ve arkadaş ortamlarının aranan kişilerindendir. Rahatına düşkündür ve konforu sever. Gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyal aktivitelerde bulunmayı sever.Aslan burcu erkeği sorumluluk sahibi bir yapı çizer ve işlerinde incedir. Emir almaktan hiç hoşlanmaz ve kendisi yönetmeyi sever. Çevresini rahatlıkla etkileyebilir ve bulunduğu yerde popüler olur. Çevresiyle ilgilidir ve merhametli olduğu için de yakınlarının ve dostlarının dertleriyle , sorunlarıyla ilgilen , ve bu hali takdir edilir. İyi bir dinleyici olan aslan burcu erkeği pratik ve kalıcı çözümler üretmek konusunda fazlasıyla kabiliyetlidir. Aslan burcu erkeği dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla arkadaş edinir. Romantiktir. Birini sevdiği zaman tam aşık olur. Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen, hoş bir baba olur. Aslan burcu erkeği iş konusunda fazlasıyla başarılıdır. Cömerttir, fakat her türlü kötü duruma karşı temkinlidir ve tasarrufu sever, yani savurgan değildir.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.