Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Başak burcu hakkında merak edilenler , başak burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,başak burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha başak burcunun bilinmeyen bir çok özelliğini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

basak-burcu


BAŞAK BURCU

(23 Ağustos – 22 Eylül)

Yönetici Gezegeni: Merkür
Element: Toprak
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 6
Uğurlu Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Meryem Taşı
Uğurlu Renk: Sarı, Yeşil
Tarot kartı: Ermiş
Hayvan: Tüm evciller
Bitki: Nergis
Kıymetli Taş: Koyu safir, zebercet
Kıymetli Maden: Cıva

Olumlu Özellikleri: Başak burcuna sahip olanların olumlu özellikleri şunlardır : Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteğinin olması. 

Olumsuz Özellikleri: Başak burcuna sahip olanların olumsuz özellikleri ise şunlar : Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşırı meraklı olmaları.

Başak Takım Yıldızı (Astronomi)
Başak takım yıldızının ilk dekanatında Coma, ikincisinde başlıca yıldızları Bungula ve Aguna olan Centaurus yer alır. Üçüncü dekanatta, ekliptiğe daha yakın bir yerde ise Caphir ve Spica yani Tohum bulunur. 

Başak Burcu Kadını Genel Özellikleri : Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassas olmasıyla dikkat çeker. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden mizacıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine ve çocuklarına düşkünlüğüyle bilinir. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla zevk alır. Başak burcu kadını sevecen mizacıyla arkadaşları tarafından sevilir ve çok sayıda dostu bulunur. Mizah ve espri anlayışı fazlasıyla gelişmiştir.Başak burcu kadını çalışkan ve azimlidir. Sorumluluklarına sahip çıkar. Başarmak için elinden gelen tüm çabayı gösterecektir. Pratik  zekasıyla olaylara anında müdahale edebilir. Diğer bir taraftan alıngan bir tarafı vardır.Kolayca incinebilir ve kendisini inciten kişiyi kolay kolay affedemez. Kindar değildir fakat kendisine yapılan haksızlığı öyle hemence unutamaz. Başak burcu kadını zekidir ve sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu başak burcu kadınında gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir taraf olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine olabildiğince sahip çıkar. Kendisine hayatı hoş bir biçimde sunan şefkatli ve sevecen bir erkekle ömrünün sonuna kadar mutlu olacaktır. Çocuklarını yürekten sever ve en iyi,en doğru biçimde eğitmeye çalışır. Hayatı kontrol edebilmek kendisini güvende hissettirecektir.

Başak Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Başak burcu erkeği inatçı, titiz,detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Sevecen bir mizaca sahiptir. Daima bakımlı ve güzel görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkan yapısı istediği . Para konusunda tutumludur ama cimri de değildir. Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları açık bir şekilde çekinmeden ifade eder. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve bu özelliğiyle kırıcı olur. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz ve detaycı olabilir.Neşeli ve canlı bir mizaç sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz.Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar. Başak burcu erkeği karşı cinste nezaket ve kibarlığa en az temizlik kadar önem verir. Aşık olmaktan korkar, fakat sevdiği zaman da sadık bir erkek olur. Sevdiği kişiyle dost olabilmeyi ister. Evlilikte düşünceli ve saygılı bir eş olur. Çocuklara çok düşkün olmamakla beraber iyi ve sorumluluk sahibi bir baba ve eş olacaktır


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.