Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...
Boğa burcu hakkında merak edilenler , boğa burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,boğa burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha boğa burcunun bilinmeyen bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

boga-burcu


BOĞA BURCU

(20 Nisan – 20 Mayıs)

Yönetici Gezegeni: Venüs
Element: Toprak
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 6, 4
Uğurlu Gün: Cuma
Uğurlu Taşı: Zümrüt
Uğurlu Renk: Pastel mavi, lila
Tarot kartı: İmparatoriçe
Hayvan: Boğa
Bitki: Elma, selvi, menekşe, gelincik
Kıymetli Taş: Topaz
Kıymetli Maden: Bakır

Olumlu Özellikleri: Boğa burcuna sahip olanların dikkat çeken olumlu özellikleri şunlar : Pratik zeka, güvenilir. Uyumlu, tahammüllü, güçlü değer yargıları var. Kararlı. Sanata ve güzelliğe düşkün. Güçlü istekleri var. Sıcak kanlı. Para sahibi olma potansiyeli. Duygulara önem verir.

Olumsuz Özellikleri: Boğa burcunun olumsuz özellikleri ise şöyle : Tembel. Kendine düşkün. Statik. Sıkıcı ve sıkılgan. Yeterince esnek ve geniş değil. Orijinalite eksikliği, inatçı ve alınganlık.

Boğa Takım Yıldızı (Astronomi)
Boğa takım yıldızının birinci dekanatında Orion takımyıldızı vardır. Ekliptiğin güneyinde Amos ve Homer’in yanı sıra, Rigel ve Bellatrix yıldızları bulunur. İkinci dekanatta Eridonus takım yıldızı yer alırken, son dekanatta ise, burçla özdeşleştirilen Auriga yer alır.

Boğa Burcu Kadını Genel Özellikleri : Boğa burcu kadını sessiz, sakin ve mağrur görünümüyle dikkat çeker. Realist ve otoriter bir tavrı vardır. Girdiği ortamlarda hal ve tavırlarıyla dikkat çekici bir özelliği vardır. Hırslıdır ve arzuladığı bir hedefe ulaşmak için elinden geleni yapar. Alışkanlıklarına bağlıdır ve kendisine karşı yapılan sadakatsizlikten hiç hoşlanmaz.Boğa burcu kadını duygusal açıdan oldukça hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Birine değer verdiği zaman onun için daima elinden geleni yapar ve ilgili kişiye değer verdiğini hissettirir.Sadakatsizlikten hoşlanmaz. Dışarıdan biraz soğuk görünmekle beraber, aslında yumuşak kalplidir. Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür. Boğa burcu kadını maddi rahatlığa önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez temkinli bir yapıya sahiptir. Merhametlidir ve yardımseverdir. İlişkilerinde sevgi ve saygı onun için çok önemlidir. Tek eşlidir ve sadık bir eş profili çizer. Boş zamanlarında mutfakta yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever.Boğa burcu kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan ve kendisine hediye sunulmasından fazlasıyla hoşlanırlar.

Boğa Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Boğa burcu erkeği inatçı, çalışkan, hareketli ve ancak oldukça sakin yapısıyla dikkat çeker.Ama tabi bu sakin görüntünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdığı zaman oldukça inatçı olur ve düşüncesinden asla caymaz.Boğa burcu erkeği evine bağlı ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak ve duygusal bir bağ vardır ve oldukça iyi bir babadır.Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. Her şeyin hesapladığı şekilde olmasını ister. İşlerine oldukça düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar götürür.Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm çizer,fakat boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır. Boğa burcu erkeği kadınlarca oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla hoşlanır. Cömerttir, fakat savurgan ve israfkar değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.