Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...
İkizler burcu hakkında merak edilenler , ikizler burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,ikizler burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha ikizler burcunun bilinmeyen bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

ikizler-burcu


İKİZLER BURCU

(21 Mayıs – 21 Haziran)
Yönetici Gezegeni: Merkür
Element: Hava
Nitelik: Değişken
Uğurlu Sayıları: 5, 9
Uğurlu Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Akik
Uğurlu Renk: Sarı, portakal rengi
Tarot kartı: Aşıklar
Hayvan: Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
Bitki: Fındık,ceviz,lavanta,inci çiçeği
Kıymetli Taş: Turmalin
Kıymetli Maden: Cıva

Olumlu yönleri: İkizler burcunun dikkat çeken olumlu yönleri şunlar : Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık olmaları ve aynı anda bir kaç işi birden yapabme kabiliyetine sahip olmalarıdır.

Olumsuz yönleri: İkizler burcuna sahip kişilerin olumsuz yönleri ise : Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz ve havalı olmalarıdır.

Takım Yıldızı (Astronomi)
İkizler takım yıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus Türkçesi ile Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius’daki büyük köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora’dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) yıldızı vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takım yıldızında bulunan yıldızlardır.

İkizler Burcu Kadını Genel Özellikleri : İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsız olması sürekli fikir değiştirmesine neden olur. İkizler burcu kadını pratik zekaya sahip, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler kadınını anlamak karşı tarafı oldukça zorlar. Çünkü sürekli bir değişkenlik içerisindedir. İkizler kadını çok tez canlıdır ve hareketli olmayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ikizler burcu kadının en çok zevk aldığı şeylerdendir. Farklılık,değişkenlik monoton olmayan şeyler sevdiği kavramlardır.İkizler kadını birden fazla işle aynı anda işleri birbirine karıştırmadan uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla zevk alır.Kendisine gösterilen ilgiden fazlasıyla hoşlanır ve oldukça iyi niyetli bir mizaca sahiptir. Maddi konularda bağımsız ve özgür olmaktan hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan hiç mi hiç hoşlanmaz.Hayal kurmayı çok sever ve sürekli çok daha iyi şartlarda yaşamak için yılmaksızın çaba sarf ederler. İkizler kadını akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetlerinin yüksek olmasıyla çevresi tarafından fazlasıyla dikkat çeker ve çok iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir eş ve anne olurlar.

İkizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri : İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çekmektedir. Pratik zekasıyla sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapıya sahiptir.İkizler burcu erkeği değişkendir ve böyle olmaları nedeniyle bazen onu anlamak zor olacaktır. İkizler burcu kadını gibi çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi beklerler. Aklına koyduğu herhangi bir şeye mutlaka sahip olmak ister ve bu hususta elinden geleni yapacaktır. Diğer taraftan özgürlüğüne,bağımsızlığına düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hiç hoşlanmazlar. Kendi işini yapmaktan her zaman keyif alır,bu nedenle kendi işlerini yapan ikizler erkekleri işlerinde oldukça başarılı olurlar.İkizler erkeği o şanslı diye atfedilen çift kısmetlilerdendir. İnsanlarla kolayca diyalog kurabilen ve etrafındakilere sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından aslında hemen fark edilir. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten keyif alır ve bu durum onu çok güvende hissettirir. Maddi konularda da değişken bir hayat çizgisi vardır. Bazen çok cömert, bazen de çok cimri olabilir.Fakat irade konusunda aslında çok zayıftır. Bir konuda derinleşememek ve tam anlamıyla odaklanamamak gibi bir sorunları vardır. İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında hiç de başarılı değildirler. Duygusal anlamda fazlaca hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmaya çalışır. İkizler erkeği öyle disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için her türlü çabayı sarf edecektir.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.