Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Koç burcu hakkında merak edilenler , koç burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,koç burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha koç burcunun bilinmeyen bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.


koc-burcu


KOÇ BURCU

(21 Mart – 19 Nisan)

Yönetici Gezegeni: Mars
Element: Ateş
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 1, 9
Uğurlu Gün: Salı
Uğurlu Taşı: Yakut
Uğurlu Renk: Kırmızı
Tarot kartı: İmparator
Hayvan: Koyun
Bitki: ıtır, hanımeli, pars zambağı
Kıymetli Taş: Elmas
Kıymetli Maden: Demir 

Olumlu Yönleri: Koç burcunun olumlu özellikleri şunlar : Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme özelliği. Sınırlamalardan nefret eden. Liderlik özelliği. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

  Olumsuz Yönleri: Koç burcunun olumsuz özellikleri ise şöyle : Egoist. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileriye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar.

Koç Takım Yıldızı (Astronomi) 
Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa’dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır. 

Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri : Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı,atletik yapılı ve narin fiziksel özelliklere sahiptir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir,bu nedenle açık sözlüdür. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendisiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz eleştiriler onu derinden yaralayabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.
Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar gösterir. Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı ve onları teselli etmeyi sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır.Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.