Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Kova burcu hakkında merak edilenler , kova burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri , kadın ve erkekler için genel özellikleri ve daha bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.


kova-burcu


KOVA BURCU

(20 Ocak – 18 Şubat)
Yönetici Gezegeni: Uranüs
Element: Hava
Nitelik: Sabit
Uğurlu Sayıları: 1, 7
Uğurlu Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Ametist
Uğurlu Renk: Elektrik mavisi
Tarot kartı: Yıldız
Hayvan: Büyük kuşlar
Bitki: Meyve ağaçları ve orkide
Kıymetli Taş: Cam, kalkedon
Kıymetli Maden: Uranyum

Olumlu Özellikleri: Hümanist. Bağımsız. Dost. Mucit. Orijinalist. Reformist. Sadık. Vefalı. İdealist. Entelektüel. Yeniliğe meraklı. Değişikliği sever. Geçmişe bağlı bir yapıya sahip olmaları da dikkat çeker.Kova burcunun olumlu özellikleri bunlar.

Olumsuz Özellikleri: Umulmadık gariplikler. isyankarlık. Muhalif. Sabit fikirli. Gelenekleri zorlayıcı. Çılgın, tartışmaya meraklı. Dikkati çekmek ister. Çılgın. Kendini beğenmiş. Olmayacak hayallere sahip olmaları.Genel anlamda da Kova burcunun olumsuz özellikleri bunlardır.

Kova Takım Yıldızı (Astronomi)
Kova takımyıldızının ilk dekanatında Güney Balığı, Pisces Australis, ikinci dekanatta ise sırtındaki dev kanatlarıyla Pegasus vardır. Buradaki başlıca yıldızlar, Markab, Scheat, Enif, Al Genib, Homan, Matar’dır. Üçüncü dekanda güzel bir kuğu bulunur. Yaralı olmasına rağmen Samanyolu’nda daireler çizerek dolaşırken, nebulatik yıldızların tam ortasında yer almaktadır. Başlıca yıldızları bir haç şeklini meydana getirmektedir. Sahip oldukları yıldızlar arasında en parlak yıldızları, Deneb, Azel, Fafoge, Sadr, Adige ve Arided’dir.

Kova Burcu Kadını Genel Özellikleri: Kova burcu kadını özgürlüğüne düşkün,kararlı, becerikli ve değişken yapısıyla dikkati çeker. Neşeli ve keyifli karaktere sahiptir. Çevresinde aranan ve fikrine önem verilen bir dost ve arkadaştır. Dostluğa fazlasıyla önem verir ve kendisi gibi düşünen insanlarla arkadaşlık etmekten da fazlasıyla keyif alır. Kova burcu kadını akılcı ve sorunlara pratik çözümler bulan yapısıyla aslında güçlü bir karakter çizer. Çalışkandır ve giriştiği her işte başarılı olma potansiyeline sahiptir.Maddi konularda oldukça savurgandır ve düşüncesizce para harcamayı seven yapısı vardır.Kova burcu kadını kendisini kısıtlayan ilişkilerden uzak durmayı tercih eder.Kişilik olarak zordur. İyi niyetli, kafaca uyuşa bileceği ve kendisini anlayan bir karşı cinsle mutlu olabilir. Sevdiği zaman harika bir aşık olacak ve ilişkisini keyifli hale getirmek için elinden geleni yapacaktır. Dürüsttür ve güvenilirdir. Çevresindeki insanlara karşı açık ve nettir. Duygusal anlamda hassastır ve derin duygulara sahiptir.Değişikliği ve farklılığı sever ve ilişkisinin de böyle olması için çaba harcar,monoton bir ilişki onun dairesi dışındadır. Hayata dair her şeyi paylaşmayı sever ve iyi bir partner olur.Evine düşkündür. Eğlenceli bir eş ve düşünceli bir anne olacaktır.

Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri:Kova burcu erkeği nazik, iyimser, özgürlüğüne düşkün ve çok yönlü yapısıyla dikkatleri üzerine çeker. Çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik ve karakter sergilemesine sebep olur. Duygularını öyle kolay kolay belli etmez. Hoş ve neşeli kişiliği ile toplum içinde sevilen bir insan olmasını sağlar.Kova burcu erkeği pratik bir zekaya sahip olduğu gibi çalışkandır da. Kendi işini yapmaktan keyif alan bir yapıya sahiptir. Değişiklikten ve farklılıktan zevk alır. Hareketli yaşantısı onu mutlu ve enerjik kılar.Her anlamda mükemmeliyetçidir ve azla yetinmeyi sevmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. Hal ve tavırlarıyla beğenilen bir insandır. Kova burcu erkeği dürüstlüğü ve güvenilirliği ile çevresinde hayranlık uyandırır. Sürekli aynı şeyle uğraşmaktan sıkılır ve kolayca yön değiştirebilir. Kova burcu erkeği ikili ilişkilerinde iyi bir arkadaş ve tutkulu bir aşıktır. Akıllı ve kişilikli kadınlardan hoşlanır. Duygusal ve düşünsel yoğunluğunu paylaşabilecek birini ister. Sevdiği zaman düşünceli ve eğlenceli bir partner olur. Evliliğe yatkındır ve onun gösterdiği farklılığa ayak uydurabilecek biriyle mutlu bir evliliği olur.Kova burcu erkeği hisli ve karşısındakini iyi algılayabilen bir yapıya sahiptir. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Sadık bir eş ve arkadaş ruhlu bir baba olacaktır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için çocuklarını da bu nedenle sahiplenerek yetiştirecektir.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.