Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Oğlak burcu hakkında merak edilenler , oğlak burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,oğlak burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha oğlak burcunun bilinmeyen bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz. 


oglak-burcu


OĞLAK BURCU

(22 Aralık – 19 Ocak)

Yönetici Gezegeni: Satürn
Element: Toprak
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 2, 8
Uğurlu Gün: Cumartesi
Uğurlu Taşı: Grena
Uğurlu Renk: Koyu yeşil, kahverengi
Tarot kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil,sarmaşık,çam,kavak,karaağaç
Kıymetli Taş: Kara elmas, kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun

Olumlu Yönleri: Çalışkan, Güvenilir , Kararlı , İstekli , Sabırlı , Azimli , İhtiyatlı , Disiplinli , Plancı , Espri gücü , Düzenli , Sebatkar , Azla yetinmesi. Zengin olma potansiyeli yüksek. Dayanma gücü yüksek. Sorumluluğunu bilen , İyi bir eş, iyi bir anne ve baba olmaları.Bunların yanında Mülkiyetçi olmaları.Bu özellikler oğlak burcunun olumlu yönleridir.

Olumsuz Yönleri: Eğilmez, Dik başlı, Dik duruşlu, İhtiraslı, Kötümser, Kuşkucu, Kindar, Sert, Karamsar ve Yalnızlık meraklısı olmaları.Bu özellikler oğlak burcunun dikkat çeken olumsuz yönleridir.

Oğlak Takım Yıldızı (Astronomi)
Oğlak takım yıldızının ilk dekanında, hedefine hızla giden bir ok olarak kabul edilen Sagitta bulunur. İkinci dekanatta başlıca yıldızlar olarak Al Tair ve Aquila vardır. Son dekanda ise Dolphin türkçesi Yunus balığı bulunur.

Oğlak Burcu Kadını Genel Özellikleri : Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkatleri çeker.Güçlü olmayı oldukça sever ve bunun için elinden gelen çabayı göstermesiyle bilinir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemli bir özelliktir. Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali sebebiyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne taş koyar. Oysaki hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Sürekli kendinden emin olan oğlak burcu kadını öyle kolayca çevresindekilere güvenmez ve bu hususta tutucu özelliğiyle bilinir. Hareketleri oldukça ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlar ki, bu cimrilik boyutuna varacak seviyededir.Bilgiye önem vermeleri ile bilinirler. Nezaket ve kültür de onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için durmaksızın çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitede olduklarından iddiaları yerindedir.Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar verebilirler.Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

Oğlak Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda oldukça yeteneklidir. Fırsatları değerlendirmeyi çok iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu fazlasıyla sever. Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinli bir yapıya sahiptir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır.Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.
Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.