Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...


Çoğu zaman yeşilliklerimizin arasından eksik etmediğimiz rokanın içerdiği mineral ve vitaminler bakımından oldukça fazla faydaları vardır.Antioksidan özelliği nedeniyle vücuttaki mikropları dışarı attığı gibi akciğer,bağırsak kanserlerinde destekleyici besin olarak kullanılmaktadır.O kadar çok faydası var ki , bir kaçına değinelim.
İşte rokanın faydaları...


rokanin-faydalari


Roka kemikleri güçlendiriyor !İçerdiği K vitamini sayesinde vücudun sağlıklı çalışmasını sağlayacak kadar yeterli miktarı sağlarken aynı zamanda kemiklerin güçlenmesine katkı sağlar. Sağlam bir iskelet yapısına sahip olmak için haftada bir rokalı salata tüketmeniz yeterlidir.

Roka , Göz ve Görme Sağlığı için gerekli en önemli besinlerden biri..!

Gözlerimiz ve görme sağlığımız için en elzem olan karotenoidler bakımından çok zengindir.Karotenoidler alt seviyelerdeki görme problemlerinin çözüm kaynağıdır.

Roka ile aşırı kilolara son ..!

İçerdiği mineral ve vitamin açısından oldukça zengin olduğundan diyet yapanlar için gerekli besinleri sağlar, kaynak oluşturur,bunun yanında oldukça doyurucu ve tok tutan bir besindir.Ayrıca bağırsakların peristaltik hareketlerini hızlandırarak sindirimi kolaylaştırır ve yediğiniz besinlerin yanında roka da tükettiğiniz zaman hazmı kolaylaştıracaktır.

Roka , kalp ve damar sağlığını korur..!

En önemli özelliklerinden birisi de kanı temizlemesidir.Ayrıca damar tıkanıklıklarını da ortadan kaldırarak kalbin şiddetli çalışarak kendini yormasını engeller.Kalp ve damar sağlığı açısından en önemli besin kaynaklarından biridir.

Daha bir çok faydası olan rokanın bir kaç faydasından söz etmeye çalıştım.Umarım faydalı olmuştur. 


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.