Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Terazi burcu hakkında merak edilenler , terazi burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,terazi, burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha terazi burcunun bilinmeyen bir çok özelliğini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

terazi-burcu


TERAZİ BURCU
(23 Eylül – 22 Ekim)
Yönetici Gezegeni: Venüs
Element: Hava
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 6, 9
Uğurlu Gün: Çarşamba
Uğurlu Taşı: Opal, Zümrüt
Uğurlu Renk: Mavi, Lila
Tarot kartı: Aşıklar
Hayvan: Yılan, kertenkele
Bitki: Badem, selvi ve dişbudak ,gül
Kıymetli Taş: Koyu zafir, zebercet
Kıymetli Maden: Bakır

Olumlu Yönleri: Terazi burcunun olumlu özellikleri şunlar :  Güzellik, güzel sanatlara yetenekli. Sevimlilik. Uyumluluk. Zarafet. Romantik. Diplomatik. İncelik. Çekicilik. İdealist. Tarafsız. İyi niyetli. İyi ortak. İyi siyasetçi. Kreatif ,  Alımlı. Akıllı ve son derece adaletli olmaları.

Olumsuz Özellikleri: Terazi burcunun olumsuz yanları ise şunlardır :  Kararsız. Alıngan. Hafiflik. Değişkenlik. Flörtçü. Dengesizlik. Aldatabilir oluşu. Tembellik. Çabuk fikir değiştirme. Tesir altında kalmak gibi olumsuz yönleri vardır. 

Terazi Takım Yıldızı (Astronomi) 
Terazi takım yıldızında Zuben al Ganubi ve Zuben al Schemali isimli iki ana yıldız yer alır. Hydra yani Yılan da bu burcun enleminde yer alır. Bu burcun güneyinde birinci dekanatta, Crusis-Haç, kuzeyinde üçüncü dekanatta, Corona Borealis-Taç bulunur. Bu ikisinin arasında Terazi’ye yakın bir yerde Lupus-Kurt bulunur.

Terazi Burcu Kadını Genel Özellikleri : Terazi burcu kadını cazibeli, güzel, estetik, yaşam dolu ve uyumlu yapısıyla dikkat çeker. Hoş sohbete sahiptir. Çevresindeki kişilerle fikir alışverişinde bulunmaktan zevk alır. İyi huyludur ve güzellikten zevk alır, kendisini güvende hisseder,neşe dolar. Güzellik anlayışı çok gelişkin olan terazi burcu kadınının kendine has bir tarza sahiptir. Modayı takip etmekten ziyade kendine ayna karşısında yakıştırdığını giymeyi tercih eder. Maddi değerlere önem verir, çünkü ona göre bir çok güzelliğe ulaşmak için parasal güç bir araçtır.Rahatlıktan ve keyif yapmaktan hoşlanan terazi kadını, zora gelmeyi ve sürekli zorluklarla mücadele etmeyi sevmez. Her şeyin hazır bir şekilde kendisine sunulmasından haz duyar. Ağır işlerle uğraşmak yerine işlerin estetik boyutuyla ilgilenmek onu daha çok mutlu eder ve bu hususlarda da oldukça başarılıdır. Terazi burcu kadını neşeli, hassas ve duygusaldır. Olayları kendi duygularına göre yorumlar. Önemli olan kendisinin ne hissettiğidir,diğer insanların konu hakkındaki yorumu onun için pek de önemli değildir. Bu nedenle doğru bildiğini uygulamaktan çekinmez. Özgürlüğüne düşkün olan terazi kadını kısıtlanmaktan,engellenmekten hoşlanmaz. Terazi burcu kadını erkekler tarafından kolayca fark edilir, çünkü karşı konulmaz bir cazibeye sahiptir. Eğer terazi kadını karşı tarafın kendini sevdiğine inanırsa, fazlasıyla sadık ve şehvetli bir partner olacak,karşısındakini oldukça mutlu edecektir.Onun için evlilikte aşk gereklidir ve sevip sevilmediği, sayıp sayılmadığı bir ilişkiyi asla devam ettirmez,fark ettiği anda son verir.Sorumsuzluktan hoşlanmayan terazi kadını sürekli ilgi bekler. Terazi burcu kadını evlilikte kusursuz bir eştir ve çocuklarına da oldukça düşkün olacaktır. Mutluluğu paylaşmayı seven terazi kadını aile bireylerine bu sevgisini en uygun şekilde yaymayı ve onları bu sevgi çemberinin içinde mutlu etmeyi bilecektir.Sevdiği insanlara karşı da sevgisini dağıtırken oldukça adaletli olacaktır.

Terazi Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Terazi burcu erkeği kararsız, duygusal, romantik, iyimser ve yumuşak huylu yapısıyla dikkat çeker. Toplum içinde sevilen ve aranan bir dost,bir arkadaştır. Karşılıklı güvene fazlasıyla önem verir. Dürüsttür ve herkesin dürüst olmasını ister.Terazi burcu erkeği meraklı ve öğrenmeye açık bir kişilik sergiler. İyi bir konuşmacı,iyi bir hatiptir ve çevresindeki insanları bu yolla kolaylıkla etkiler ve ikna eder. Sakinlik ve huzur terazi burcu erkeğinin aradığı en önemli iki durumdur ve ani duygusal çıkışlar onu yoracaktır. Bakımlı olmayı sever ve temizliğe fazlasıyla önem verir. Çevresindeki kişilerin de bu hususta titiz olmasını ister.Dostlarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktan hoşlanır. Uzun ve derin sohbetler yapmaktan keyif alır,bu hususlarda da tespitleri , analizleri çoğu kez doğru çıkar. Hassastır ve duygusal yönü daima ağır basar. Terazi burcu erkeği ikili ilişkilerde karşı cinste özellikle zerafet, akıl, mantık ve güzellik arar. Sert mizaçlı kadınlar ona asla hitap etmez. Terazi burcu erkeği aşık olduğu zaman ateşli ve sadık bir partner olacaktır. Sadakat onun için çok önemlidir, bu konuda en ufak zaafiyeti kabul etmeyecek,tahammül etmeyecektir. Terazi burcu erkeğinin ilişkileri genellikle uzun ömürlü olur. Evlendiği zaman saygılı, sadık ,ince ruhlu ve düşünceli bir eş olacaktır. Çocukları sever ve iyi bir baba olmak için tüm çabasını sarf edecek,elinden geleni yapacaktır.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.