Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Yengeç burcu hakkında merak edilenler , yengeç burcuna sahip olanların olumlu olumsuz yönleri ,yengeç burcuna sahip kadın ve erkekler için ayrı ayrı genel özellikleri ve daha yengeç burcunun bilinmeyen bir çok özelliklerini alttaki bilgilerden öğrenebilirsiniz.

yengec-burcu


YENGEÇ BURCU

(22 Haziran – 22 Temmuz)

Yönetici Gezegeni: Ay
Element: Su
Nitelik: Öncü
Uğurlu Sayıları: 3,7
Uğurlu Gün: Pazartesi
Uğurlu Taşı: İnci
Uğurlu Renk: Beyaz, deniz mavisi, gümüş
Tarot kartı: Ay
Hayvan: Deniz kabukluları
Bitki: Hezaren çiçeği, nilüfer, kenger otu
Kıymetli Taş: Aytaşı, amber
Kıymetli Maden: Gümüş

Olumlu Yönleri: Yengeç burcunun olumlu yönleri şöyle : Nazik,Hassas,Sempatik,Merhametli Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş ve Tutumlu.bir yapıya sahip olmaları.

Olumsuz Yönleri: Yengeç burcuna sahip olanların olumsuz yönleri ise şunlar : Aşırı duygusal. Amiyane tabirle Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acımaya fazlasıyla meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygulara sahiplik.

 Yengeç Takım Yıldızı (Astronomi)
Praespei, Yengeç takım yıldızı içinde yer alır. Birinci dekanatta yer alan ve Ursa Minor yani Küçük Ayı takım yıldızı olarak anılan yıldız kümesinde günümüzde Kutup Yıldızı olarak bilinen yıldız bulunur. Ortada Ursa Major yani Büyük Ayı yıldız kümesi bulunurken, en önemli yıldızı Conopus olan Argo da son dekanatta yer alır.

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri :  Yengeç burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,evde vakit geçirmeyi seven,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da belirtmek lazım. Yengeç burcu kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlı, düzenini bozacak şeylere de karşıdır. Genel anlamda anaç bir portre çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyden hoşlanır.İdeal anneler aslında bu burçtan çıkar. Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgi güçleri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca anlayabilir. Yengeç burcu kadını çok kolay kırılabilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet,samimiyet ve şefkat arar.Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat öyle savurgan düzeyinde değildir. Çünkü tasarruf ve birikim yapmayı ,geleceğine yatırım yapmayı fazlasıyla sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olmayı ister. Yengeç burcu derince duygu ve düşüncelere sahiptir, söyledikleri buz dağının üst kısmıysa söylemedikleri de alt kısmıdır. Kendi hakkında konuşmaktan kesinlikle hoşlanmaz,konu kendisine geldiğinde konuyu değiştirmeye çalışacaktır, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmekten ve yorum yapmaktan keyif alır.
Yengeç burcu kadını eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini öyle kolayca kabullenmediği gibi ilerleyen zamanlarda kendisini sorgularken de kabul etmekte zorlanır. İkili ilişkilerde partnerine oldukça sadık, fakat bir o kadar da kıskançtır.Onun için asıl önemli olan şey sevgiden başka bir şey değildir.

Yengeç Burcu Erkeği Genel Özellikleri : Yengeç burcu erkeği nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassas ve düşüncelidir. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez şeylerin başında gelir. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışır. Yardıma muhtaç çevresinin zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır.Bu yönleri takdire şayandır.Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik bir zekası vardır. Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir,olayları doğru bir tespitle analiz eder ve olayları kolaylıkla çözümleyebilir.Suyla ilgili her şeyi çok sever,ister tatlı su olsun ister tuzlu su fark etmez.Eğer bir şekilde alkole başlamışsa kolay kolay kopamaz ve alkolle arası oldukça iyi olacaktır. Ayrıca oldukça duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine sadıktır.Yengeç burcu erkekleri paraya fazlasıyla önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır, bu yönleri de takdire şayandır. Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst ve samimi olunmasından hoşlanır.Yalandan hiç hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle artık bir arada bulunmayacaktır.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür bu yönleriyle en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.