Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...Evlerimizin çoğu zaman korkulu rüyasıdır karıncalar.Evinizde karınca sürüsü gördüğünüzde muhtemelen siz görmeden çok çok önce evinize yerleşmiş ve yuvalarını bile yapmışlardır.Ancak şahsen ben karıncaları hiç bir zaman öldürmem, aslında tüm hayvanlara karşı hassasımdır.Peki karıncaları incitmeden , doğal yollarla nasıl gönderebilir ve karıncalardan kurtulabiliriz? Hadi başlayalım.


evdeki-karincalardan-kurtulma-yollari


Karıncalardan Kurtulma Yolları

Bebek Pudrası ile Karıncalardan KurtulmaKarıncaları evden uzaklaştırmak için karıncaların gezdiği yolların üzerine bebek pudrası serpin. Bebek pudrası karıncaların o bölgeden gitmesini sağlayacak ve yollarını değiştirmelerine neden olacak.Tekrar yollarına bebek pudrası serptiğinizde muhtemelen evinizden gideceklerdir.

Narenciye Kabukları ile Karıncalardan Kurtulma

Limon, mandalina, portakal gibi narenciyelerin kabuklarını soyup robottan bir güzel geçirin. Küçük parçalara ayrılan kabukları karıncaların yuvalarının olduğu yerlere dökün. Karıncalar o bölgeyi terk edecek ve tekrar farklı bölgelere gelirse yine dökün ilk fırsatta evinizi terk edeceklerdir.

Su, Sirke ve Bulaşık Deterjanı Karışımı ile Karıncalardan Kurtulma

2 su bardağı suyun içerisine az miktarda sirke ve 2-3 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin. Bu karışımı karınca yuvalarına dökün. Karıncalar o bölgeden uzaklaşacak ve kurtulmuş olacaksınız.Ancak bu yolla bazı karıncalar ölecektir, pek de tavsiye etmiyorum...

Tarçın ile Karıncalardan Kurtulma

Öğütülmüş veya toz tarçını karıncaların gezdiği yollara ve yuvalarının olduğu yerlere serpiştirin. Tarçın, karıncaları evinizden ,onlara hiç bir zarar vermeden uzaklaştıracaktır.


loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.