Kategoriler

Sebzeli Yemekler

Balıklı Yemekler


Kahvaltılıklar


Tavuklu Yemekler

Pastalar

Pilavlar

Kurabiyeler

Tatlılar

Tarifler e-mailinize gelsin...


oyuncak-almanın-püf-noktaları

Oyuncak alırken nelere dikkat edilmeli?


-Çocuğumuz için oyuncak seçerken ilk önce seçtiğimiz oyuncağın çocuğun yaş ve gelişim seviyesine uygun olmasına,yaratıcılığını geliştirici ve hayal gücünü destekleyici olmasına dikkat etmeliyiz.

-Seçtiğimiz oyuncak kullanışlı olmalıdır.

-Oyuncağın güvenliği açısından üzerinde CE işareti bulunan oyuncaklar seçilmelidir.

-Çocuğun yaşına uygun elleriyle kavrayabileceği yumuşaklıkta ve çocuğunuza zarar vermeyecek şekilde uçları sivri ve keskin olmayan oyuncaklar seçmeye dikkat etmeliyiz.

-Çocuğumuzun gelişim seviyesini göz önüne alarak oyuncağın yutamayacağı,ağzına alamayacağı büyüklükte olmasına özen göstermeliyiz.

-Oyuncak seçerken ilk önce oyuncağı elimize almalı ve çocuğumuzun güvenliği açısından içinde yada üzerinde küçük metal parçacıklar ve ya yapışkanlı cisimler olup olmadığına iyice bakıp kontrol etmeliyiz.

-Oyuncak seçerken kullanışlı ve temizlik açısından yıkanabilir oyuncaklar seçip bebeğimizin sağlığına dikkat etmeliyiz.

-Küçük toplar,uzun iplikli oyuncaklar da küçük çocuklar için tehlikeli olacağından tercih etmemeliyiz.

oyuncak-almanın-püf-noktaları-Çocukların çok sevdiği tüylü oyuncakları seçerken ilk önce çocuğumuzun alerjisi olup olmadığına dikkat etmeliyiz ve eğer varsa çocuğumuzu tüylü oyuncaklardan uzak tutmalıyız.

-Oyuncak alırken eğer oyuncak mağazası dışından alıyorsanız aldığınız oyuncağın üzerindeki markasına,CE simgesine,üretildiği firmaya çok dikkat etmelisiniz.

-Pilli oyuncak alırken pilin koyulduğu yere mutlaka dikkat edilmeli,çocuğumuzun açamayacağı kadar güvenilir ve sağlam olmasına özen gösterilmelidir.

-Bebeğinize beşik alırken beşiğe takılan oyuncakların seçiminde de dikkatli olunmalı,monte ederken sağlam olmasına ve bebeğinizin üzerine düşmeyecek şekilde ona zarar vermeyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir.

-Oyuncak alırken anne ve babalar oyuncağın kullanma talimatını mutlaka okumalıdır.
Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat edilmesi gerekenleri ve oyuncak almanın püf noktalarını paylaşmış oldum.Umarım faydalı olmuştur.

loading...
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Yorum yap

Yorumunuz için teşekkür ederiz.